Listopad 2016

Sdružení českých spotřebitelů ve spolupráci s partnery vydalo tiskovou zprávu - UMÍ RADNICE OBYVATELŮM OCHRÁNIT DĚTI A MLÁDEŽ PŘED ÚRAZY NA HŘIŠTÍCH A SPORTOVIŠTÍCH?V přiložené tiskové zprávě naleznete také výsledky průzkumu, který byl v této souvislosti proveden - více Zde.   

Říjen 2016

Ředitel SČS Libor Dupal v návaznosti na tiskovou zprávu vystoupil v České televizi - ČT 24 na téma bezpečnost dětských hřišť a při při příležitosti nového vydání Příručky správné praxe pro bezpečný provoz dětských hřišť, sportovišť a tělocvičen. Příspěvek naleznete v záznamu od 37 minuty - Zde

Říjen 2016

SČS vydalo tiskovou zprávu při příležitosti konání národní konference dne 18. října v souvislosti s novým vydáním Příručky správné praxe pro bezpečný provoz dětských hřišť, sportovišť a tělocvičen - Zde.

Srpen 2016

Tv Barrandov odvysílala v srpnu reportáž k (ne)bezpečným hřištím a zančce kvality Ověřené hřiště. V reportáži vystoupil ředitel SČS Libor Dupal - Zde.  

Květen 2016

Dne 10. května byla vydána tisková zpráva s aktuálními informacemi ohledně bezpečnosti dětských hřišť - Zde.

Květen 2015

S pokračující sezónou , kdy rodiče s dětmi atakují dostupná hřiště a sportoviště, upozorňuje SČS provozovatele na rizika nebezpečného provozu dětských hřišť - Zde

Říjen 2014

U příležitosti vydání Příručky správné praxe pro bezpečný provoz veřejných zařízení jsme vydali přiloženou tiskovou zprávu - Zde.

Srpen 2014

Je smutné se k tématu bezpečnosti dětských sportovišť vracet v souvislosti s vážným či dokonce smrtelným zraněním dítěte. Naše tisková zpráva k takové příležitosti je dostupná Zde.

Červen 2014

U příležitosti vydání metodiky pro provozovatele hřišť a sportovišť jsme vydali další tiskovou zprávu k věci. Je dostupná Zde.

Duben 2014

Při příležitosti konání seminářů ohledně bezpečnosti dětských hřišť byla zpracováno odborná informace k tomuto tématu a zveřejněna formou tiskové zprávy. Informace je k dispozici Zde, průvodní tisková zpráva Zde .

Květen 2013

Dne 30. května se konal Národní seminář o prevenci úrazů při sportu, v více k akci Zde. Při této příležitosti se konala i tisková konference a byla vydána tisková zpráva - Zde, se speciální přílohou Zde.

Leden 2013

Počet držitelů značky pro bezpečné hřiště dosáhl patnácti. Tisková zpráva je k dispozici Zde.

Září 2012

SČS varuje: bezpečný provoz hřišť a sportovišť vyžaduje preventivní nezávislé kontroly. Tisková zpráva je k dispozici Zde.

Ćerven 2012

Dalším mimopražským držitelem značky pro ověřený provoz je Plzeň 3. Tisková zpráva je k dispozici Zde.

Listopad 2011

Na slavnostním Večeru s Českou kvalitou předali zástupci Konsorcia další dvě značky pro bezpečný provoz hřišť a sportovišť. Tisková zpráva k této příležitosti Zde .

Červen 2011

V dubnu 2011 byla značka pro ověřený provoz přijata do programu Česká kvalita. Je to potvrzení splnění náročných podmínek pro její získání. Pozvánka na tiskovou konferenci pořádanou k této příležitosti je k dispozici Zde, tisková zpráva je k dispozici Zde.

Prosinec 2010

Tři první dětská hřiště v Praze získala v těchto dnech právo nosit značku kvality „Hřiště-sportoviště-tělocvična - OVĚŘENÝ PROVOZ“. Text je Zde .